Aile Danışmanlığı - Yasemin Conker
283
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-283,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,columns-4,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive,elementor-default

Aile Danışmanlığı

Yasemin Conker - Aile Danışmanlığı

“Mutlu ailelerin hepsi birbirine benzer; mutsuz ailelerin mutsuzluğuysa hep kendine özgüdür.”

Tolstoy, Anna Karenina

Aile Terapisi Nedir?

İnsanların yaşadıkları tüm güçlükler bireysel terapi ya da aile terapisi yoluyla tedavi edilebilir, ancak bazı sorunlar aile yaşamına özellikle uygundur.

 

Bunlar arasında çocuklarla ilgili sorunlar, evlilik ya da diğer yakın ilişkilerle ilgili yakınmalar, ailede kavgalar ve ailede önemli bir değişiklik yaşandığı dönemlerde bireyde ortaya çıkan semptomlar sayılabilir.

 

Aile bir sistemdir, ayrı özelliklerinin ötesinde, işlevleri olan parçaların oluşturduğu bir bütündür. Öte yandan aile sistemlerinin üyeleri olmamız kendi yürek ve zihnimiz, kendi istencimiz ile birey olmamızı engellemez.

 

Bu bağlamda aile danışmanın görevi psikolojik kuramları eklektik bir şekilde kullanarak ailenin ve fertlerinin çözüm konusunda ne yapmasını gerektiğini bulmalarına yardımcı olmaktır.

 

Sistemin bütünü üzerinde çalışmak, ailenin tüm üyelerini hesaba katmaktan ibaret değildir; bu kişilerin yaşadıkları deneyimin kişisel boyutlarını da göz önüne almak gerekir. Bu vesile ile birey, çift ve/veya ailenin tümü danışma alabilir.

Danışmanlık Formu