Aile Danışmanlığı

Yasemin Conker - Aile Danışmanlığı

“Mutlu ailelerin hepsi birbirine benzer; mutsuz ailelerin mutsuzluğuysa hep kendine özgüdür.”

Tolstoy, Anna Karenina

Aile Danışmanlığı Nedir?

İnsanların yaşadıkları tüm güçlükler bireysel terapi ya da aile terapisi yoluyla tedavi edilebilir, ancak bazı sorunlar aile yaşamına özellikle uygundur.

 

Bunlar arasında çocuklarla ilgili sorunlar, evlilik ya da diğer yakın ilişkilerle ilgili yakınmalar, ailede kavgalar ve ailede önemli bir değişiklik yaşandığı dönemlerde bireyde ortaya çıkan semptomlar sayılabilir.

 

Aile bir sistemdir, ayrı özelliklerinin ötesinde, işlevleri olan parçaların oluşturduğu bir bütündür. Öte yandan aile sistemlerinin üyeleri olmamız kendi yürek ve zihnimiz, kendi istencimiz ile birey olmamızı engellemez.

 

Bu bağlamda aile danışmanın görevi psikolojik kuramları eklektik bir şekilde kullanarak ailenin ve fertlerinin çözüm konusunda ne yapmasını gerektiğini bulmalarına yardımcı olmaktır.

 

Sistemin bütünü üzerinde çalışmak, ailenin tüm üyelerini hesaba katmaktan ibaret değildir; bu kişilerin yaşadıkları deneyimin kişisel boyutlarını da göz önüne almak gerekir. Bu vesile ile birey, çift ve/veya ailenin tümü danışma alabilir.

 

Aile Danışmanlığı;
* Evlilik Sorunları
* Evlilikte İletişim Çatışmaları
* Evlilik Öncesi Danışmanlık
* Boşanma Süreci
* Boşanma Sonrası Danışmanlık
* Çiftler Arası Uyum Sorunu
* Sadakatsizlik / Aldatma – Aldatılma
* Güven Sorunu
* Kıskançlık
* Aile İçi Ruhsal ve Fiziksel Şiddet
* Aile İçi Çatışmalar
* Anne – Baba Olmaya Hazırlık
* Evlilikte Kişilik Çatışmaları
* İlgisizlik / Duygusal Yoksunluk konularını içermektedir.

Yapılandırıcı ve Açıklayıcı İlk Görüşme

Merkezimizde terapi süreci yapılandırıcı ilk görüşme ile başlar. Bu görüşme sonucunda siz terapi sürecinizin ne kadar süreceğini, ne sıklıkla yapılması gerektiğini, bunun için ne kadar süre ve bütçe ayırmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız, uygulanması planlanan terapi yapısı sebep ve beklenen sonuçlarıyla bu görüşme sonucunda sizinle paylaşılır. *

 

İlk görüşme randevusu için bizi arayın!

 

*Yapılandırıcı ve Açıklayıcı İlk Görüşmenin süresi 2 saat olup, ücreti 500 TL’dir.

RANDEVULARINIZ İÇİN: 0535 661 44 80
Danışmanlık Formu