İçsel Çalışma: Alışkanlıklar Arkadan Çekiştiriyor [Youtube]

Yasemin: Hoş geldin Yeşim

Yeşim: Merhaba

Yasemin: Biz seninle daha önce bir çalışma yapmıştık.

Yeşim: Evet. Ben de onunla ilgili çalışmalarımın sonunda yeni bir korkumu buldum, yine sigarayla bağlantılı. Onu sizinle yine paylaşayım dedim belki çalışabiliriz diye.

Yeşim: Şimdi sigarayı bırakanlardan hep duyduğum şey, bugün tekrar içsem tekrar başlarım, bir tane içsem tekrar başlarım ve ya hep istediğim bir şey bu diye söylüyorlar. Dolayısıyla ben de düşününce fark ettim ki kalan hayatım boyunca isteyeceğim ve yapamayacağım bir şeyin olması beni rahatsız etti. Yani canımım istediği şeyleri ben genellikle yapmaya çalışıyorum, yapıyorum ama böyle bir kısıtlanmanın bana verdiği rahatsızlığı hissettim bu çalışmayı yaparken.

Yasemin: Anladım. Şimdi bak şöyle bir şey. O bırakanlar zaten düşüncelerini dönüştürüp bırakmadılar büyük ihtimalle. Çünkü bilmedikleri için faydasını sorgulayarak gitmediler, irade gücü işte, ne bileyim akupunktur bilem ne, o bu, nefes terapi, neyse artık ne yaptılarsa, ya da ilaç-hap kullanarak bırakmış olabilirler. O zaman gerçekten hala daha akılları orada takılıp kalmış olabilir ama sen eğer bu dönüştürmeleri yaparak bırakırsan… Ben de bıraktım, ben mesela üç paket falan içerdim. İki buçuk üç paket. Kısa Camel vardı o zamanlar. Hiç aklıma bile gelmiyor ve başlasam başlasam devam ederim falan aklımın ucundan bile geçmiyor. Hatta şeye inanamıyorum yani mesela nasıl oluyor da, mesela Amerika2ya gitmiştim, parkta içmiştim. Parkta bile bir kadının biri kızmıştı, açık havada yani. Nasıl oluyor da içiyorları anlamıyorum şimdi. O dumanı ciğerlerine çekiyorlar, zift gibi. Hakikaten anlayamıyorum. Yani buraya da dönüşebilirsin. Hani onlara dönüşeceğim diye korku gelmiş ama…

Yeşim: Evet.

Yasemin: Hiç öyle değil bence… Çalışmaya devam. Kolay gelsin.

Yeşim: Çok teşekkürler.

 

 

Henüz yorum yok

Yorum Yazın