Bireysel Danışmanlık

Yasemin Conker - Bireysel Danışmanlık

“Bizi sıkıntıya sokan nesneler değil, o nesnelere ilişkin görüşlerimizdir.”

Epiktetos

Bireysel Danışmanlık Nedir?

Antik çağ Yunan’dan itibaren bilinen ve üzerinde çalışılan konu düşüncelerimizdir. Bizi sıkıntıya sokan kişiler ya da olaylar değildir, o kişilere ya da olaylara ilişkin görüşlerimizdir. Görüşlerimiz bizim doğumumuzdan itibaren başlayan bir süreç içinde gelişip zihnimize yerleşmiş olduğu için farkında olmadan bizim gerçekliğimiz olmuştur. Bazıları işe yarar olsa da çoğunluğu hiçbir işe yaramaz ve bizim acı çekmemize hizmet eder. Ancak biz bunun farkında değilizdir.

 

Ne zaman ki görüşlerimizi sorgulamaya başlarız, içimizdeki huzura hızla yaklaşırız. Böylece geçmişe bakarken pişmanlık duymayı bıraktığımız gibi geleceğe bakarken de endişe duymayı bitiririz. Yanlış düşünce ve görüşlerimizin esiri olmaktan çıktığımızda özgürlüğü bütün hücrelerimizde hissetmeye başlarız.

 

“İyi ya da kötü olan hiçbir şey yoktur. Düşüncemiz şeyleri iyi ya da kötü kılar.” William Shakespeare (1564-1616)

 

İnsanlığın bütün sorunları üç ana başlık altında toplanır. Maddi sorunlar (para kazanma, iş bulma, iflas etme, ev alma vs), ilişki sorunları (sevgili, eş, akraba, çocuk, komşu ile vs) ve sağlık sorunları. Düşüncelerinizi sorgulamaya başladığınızda sizi rahatsız eden konunun da kendiliğinden iyileşmeye başladığını göreceksiniz. Düşüncelerinizin ve yaşadıklarınızın iyileşmesi eş zamanlıdır. Düşüncelerimizi sorgulama yöntemi olarak The Work – Bryon Katie, kendimizi tanıma yöntemi olarak Teatral Canlandırma – Yasemin Conker kullanılmaktadır.

 

Yasemin Conker ile birlikte yapacağınız çalışma sonucu siz de bu yöntemlere vakıf olarak kendi kendinize çalışma yapabileceksiniz. Çalışmaları bireysel ya da grup içinde yapabilirsiniz.

Yapılandırıcı ve Açıklayıcı İlk Görüşme

Merkezimizde terapi süreci yapılandırıcı ilk görüşme ile başlar. Bu görüşme sonucunda siz terapi sürecinizin ne kadar süreceğini, ne sıklıkla yapılması gerektiğini, bunun için ne kadar süre ve bütçe ayırmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız, uygulanması planlanan terapi yapısı sebep ve beklenen sonuçlarıyla bu görüşme sonucunda sizinle paylaşılır.

 

İlk görüşme randevusu için bizi arayın!

 

*Yapılandırıcı ve Açıklayıcı İlk Görüşmenin süresi 2 saat olup, ücreti 500 TL’dir.

RANDEVULARINIZ İÇİN: 0535 661 44 80
Danışmanlık Formu