CharacterIX Kişilik Envanteri

CharacterIX Kişilik Envanteri, danışmanlık seanslarımdan önce kullandığım muazzam bir kişilik analizi raporudur.

 

Bu rapor, herhangi bir bireyin kişilik özelliklerini çok derinlemesine ve çok yönlü olarak raporlayarak benim daha etkili bir danışmanlık hizmeti vermeme yardımcı olurken, rapor sahibine de kendisini tanıması için bulunmaz bir fırsat tanıyor.

 

Rapora sahip olmak ise oldukça basit. Yalnızca 73 adet soruyu ortalama 20 dakikada online olarak yanıtlıyorsunuz ve 50 sayfayı geçen envanter raporunuz 24 saat içerisinde oluşturularak mail adresinize iletiliyor.

 

Benden talep edilen, herhangi bir danışmanlık öncesi tüm danışanlarıma bu envanter raporuna sahip olmalarını tavsiye ediyorum. Raporun içerisinde bulunan konu başlıklarını bu sayfanın en altında bulabilirsiniz.

 

İzninizle bu kişilik envanteri sayesinde neler yapabileceğimizi özetlemek istiyorum.

Aile Danışmanlığı

 

CharacterIX Kişilik Envanteri’nin oluşturduğu raporda kişilik özelliklerinizi detaylı şekilde öğrenebiliyorsunuz. Bunların içerisinde stres ve rahatlık durumunda sergilediğiniz davranışlar ile potansiyel olarak riskli kişilik özellikleriniz yer alıyor. Bunun yanı sıra iletişim tarzınız, sizi motive eden veya motivasyonunuzu bozan faktörler de yer alıyor.

 

Bireylerin aile fertlerini olumlu etkileyebilmesi, aynı zamanda kendi mutluluğu ile aile mutluluğunu yüksek düzeyde tutabilmesi, kendini tanımasıyla doğru orantılıdır. Çünkü siz içeride nasılsanız dışınız da ona dönüşür. Kendinizi ne kadar tanır ve dönüştürürseniz aileniz, ailenizin içerisinde durumlar da değişecektir.

 

Aile Danışmanlığı çerçevesine aile bireylerinin CharacterIX Kişilik Envanteri’ne sahip olmalarını önemsiyorum. Hem kendilerini, hem birbirlerini çok daha iyi tanımalarını sağlıyor hem de onlarla birlikte danışmanlık seanslarında daha hızlı ve etkin yol almamızı sağlıyor.

 

Benden Aile Danışmanlığı almak için

Bireysel Danışmanlık

 

CharacterIX Kişilik Envanteri’nin oluşturduğu raporda güçlü bir şekilde kullandığınız özellikleriniz ile sınırlı şekilde kullandığınız özelliklerinizi de raporluyor. Böylelikle güçlü kullandığınız bu özellikleri daha da parlatmak, sınırlı kullandığınız özelliklerinizi de daha etkin kullanabilmek adına çalışmalar yapabiliyoruz. .

 

En önemlisi ise potansiyel risklerinizi raporluyor olması. Risk teşkil eden kişilik özelliklerinizi bilerek ortadan kaldırmak, bu özellikler üzerinde çalışmak hayatınızın gidişatında büyük fark yaratacaktır.

 

Rapor içerisinde bulunan birçok detay sayesinde, hayatınızda çalışma yapmak istediğiniz her alanda etkili çalışmalar yapıyoruz.

 

Benden bireysel danışmanlık almak için

11 – 18 Yaş Öğrenciler için Mesleki Yönelim Danışmanlığı

 

CharacterIX Kişilik Envanteri’nin özel olarak öğrenciler için geliştirilmesiyle oluşturulan Meslek Tercihi Envanteri çocuklarımızı tanımamız ve onların kişilik özelliklerini ortaya çıkarmamızı sağlıyor. En önemli faydası ise onların kişilik özelliklerine uygun meslekleri raporluyor olması. Öyleki rapor içerisinde öğrenciye uygun üniversite bölümleri de bulunuyor.

 

Şöyle düşünün.

Çocuğunuz birçok üniversite bölümünü kazanabilir, hepsini okuyabilir ve hepsinden mezun olarak işe girebilir. Fakat onun iş yaşamındaki etkinliğini ve başarısını, dolayısıyla hayattaki mutluluğunu belirleyen şey o işin getirdiği gereklilikleri ne kadar kolay ve doğru yaptığıdır. İşte burada devreye çocuğunuzun kişilik özellikleri girer.

 

Eğer çocuğunuzun kişilik özellikleri o mesleğin getireceği becerileri rahatlıkla ve başarılı bir şekilde yapabilmesini sağlıyor olursa onun hayattaki mutluluğunun daim olması için büyük bir yatırım yapmış olursunuz. Çünkü mesleki anlamdaki başarı ve mutluluk, genel yaşamımıza etki eden en önemli faktörlerden birisidir.

 

Benden mesleki yönelim danışmanlığı almak için

Kariyer Danışmanlığı

 

İş yaşamında başarılı olmak da, günlük yaşantımızda rahat ve mutlu olmak da enerjimizi ne için kullandığımıza ve yaşadığımız durumlara verdiğimiz tepkilere göre şekilleniyor.

 

CharacterIX Envanteri en temelinde insan kaynakları amacıyla oluşturulmuş bir kişilik raporu. Dolayısıyla iş yaşamında farklılık ve başarı yakalamak için mutlaka sahip olunması gereken bir rapor.

 

Envanterin karakter özelliklerinizi, iletişim tarzınızı, takım çalışmasındaki tutumunuzu, iyi ve kolay yaptıklarınızı, stres altındayken potansiyel risklerinizi ve çok daha fazlasını raporlaması ile iş yaşamınızı nasıl yönlendirmeniz gerektiğini, iş yaşamınızda başarı için neleri nasıl yapmanız gerektiğini belirleyebiliyor ve üzerinde çalışabiliyoruz.

 

Benden kariyer danışmanlığı almak için

Kurumsal Analiz ve Eğitim Planlaması

 

CharacterIX Kişilik Envanteri tıpkı bir bireyin birçok yönünü derinlemesine raporlaması gibi bir kurumu da tüm yönleriyle raporlayabiliyor, güçlü ve zayıf yönlerini belirleyebiliyor, ekip üyelerinin birbirleriyle uyum durumlarını ortaya koyabiliyor.

 

CharacterIX Envanterini şirketinizdeki çalışanlarınıza uygulayarak hem insan kaynağınızı üst seviyelere çıkararak verimlilik ve performansınızı artırabiliyoruz hem de kurumunuzun kendine özel raporunu oluşturabiliyoruz.

 

Böylelikle insan kaynakları departmanınızı tam da şirket ihtiyaçlarına göre yönlendirebiliyoruz ve şirketin eğitim ihtiyaçlarını belirleyebiliyoruz. Akabinde vereceğimiz eğitimler ile şirketinizi çok daha güçlü, etkin, verimli ve dolayısıyla başarılı kılabiliyoruz.

 

Benden kurumsal danışmanlık almak için

Özetle CharacterIX Kişilik Envanteri

CHARACTERIX NEDİR?

CharacterIX, ortalama 20 dakika içerisinde 73 adet sorunun yanıtlanması sonucunda, bireyin kişilik özelliklerini derinlemesine raporlayan bir kişilik envanteridir.

 

RAPORDA NELER YER ALIR?

– Bireyin güçlü yönleri

– Bireyin güçlendirilmesi gereken yönleri

– Bireyin potansiyel riskleri

– Bireyin uyum tablosu

– Bireyin düşünce tarzı

– Bireyin iletişim tarzı

– Bireyin problem çözme yaklaşımı

– Birey için gelişim önerileri

– Birey için iş yaşamında gelişim önerileri

– Bireyin liderlik tarzı

– Bireyin motivasyon tarzı

– Bireyin takım çalışmasındaki tutumu

– Bireyin stres altındayken potansiyel riskleri

– Bireyin rahat iken sergilediği özellikler

– Bireyin iyi ve kolay yaptıkları

– Bireyin öğrenme tarzı ve öğrenme ortamı

 

NERELERDE KULLANILIR?

– Şirketler için; işe alımlarda, takım oluşturmada, çatışma ve iletişim yönetiminde, kurum analizi ve eğitim planlamasında kullanılır.

– Bireyler için; kişisel gelişim amacı ile mesleki yönelim ve meslek tercihi amacıyla kullanılır.

 

NEDEN CHARACTERIX?

– Bilimseldir. 20.000’in üzerinde bireyde uygulanarak geliştirilmiş ve birçok akademik makaleye konu olmuştur.

– Derinlemesine raporlama yapar. 50 sayfayı geçen bir rapor elde edilir.

– Birey hakkında tam ve doğru sonuçlar verir.

Randevu Alın

CharacterIX Envanterine sahip olmak ve benden danışmanlık almak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.