iyi oldum programı size çok iyi gelcek

İyi Oldum Demek

İyi olmak demek aslında iyinin ve kötünün ötesindeki “ihtiyaç duyulan” frekansla irtibata geçmek demek. Günlük hayatın içinde açmayı unuttuğumuz nefes aldıran zihnimizin eşsiz nimetlerinden yararlanmak için ihtiyaç duyulan alanlar bunlar. Bu tıpkı ağır bir antrenmanın ardından güneşin sıcaklığı ile erime rahatlığını günlük hayatın içinde tatmaya benziyor.

 

İyi oldum programı alan açmak ile alakalı. “Ah keşke şunu yapabilsem…” diye uzaklara gittiğiniz hayaller için nasıl yer açılacağını öğrenmek…

 

Hayatta çalışmadığını düşündüğünüz sahaları etkin hale getirmek kişinin kendi biricik çabalarıyla hayat bulabilecek birşey. Hayata baktığımızda yolunda gitmeyen her şey eninde sonunda başka bir yerde açığa çıkarak çözülmek ve akışta yerini bulmak ister. Hayatı tıkır tıkır çalıştırmak için derin bir nefes almaya ve zihni dinlendirip sorunların ötesine geçebileceğimiz bir alan yaratmaya ihtiyaç duyarız. Kendini ve hayatını daha iyi anlamlandırabilmek için kendi fırçanla ve tuvalinle kendine güzel bir resim yap ya da yürüyeceğin yolu çiz. Hayatını yöneten enerjileri fark etmek ve gerektiğinde bunlara yön vermek, dönüştürmek için harekete geç. Kendin, hayatın ve bizim için önemlisin. Sana dokunmak ve iyi gelmek için buradayız.

 

Hayatını, sağlığını ilişkilerini veya işini daha iyi hale getirmek için nelere ihtiyacın var? Kariyerinde problemler var, ilişkilerinde sıkıntı yaşamaya devam ediyorsun, istediğin sevgiyi alıp veremediğini hissediyorsun. Buna rağmen hala başkalarını suçluyorsun….

 

Ama yeterli param  yok

Ama ailem destek değil

Ama tüm erkekler aynı ben ne yapabilirim?

Çocuğumla baş edemiyorum

Gezmek istiyorum ama para yok

Hobilerimi yapmak istiyorum ama vakit yok…

 

Seni mutlu eden, hissiyle gözlerini yaşartan hayallerinle bağlantıya geçtiğin o an var ya, işte bizim için eylem sahası orası. Seni durduran sesleri susturmak birlikte alacağımız yoldaki hedeflerden sadece biri.

 

İyi hissetmek ve psikolojik olarak sorunlarımızın üzerine gidebilmek için sağlam ve olumlu bir benlik duygusuna ihtiyacımız var. Çocukluğumuzda adeta hipnoz altında olduğumuz ilk dönemden tutun da ergenlikteki travmalar sonucu kendimiz hakkında yanlış inançlar oluşturan sabotajcı egonun gelişip büyümesi, dönüşmesi ve bize yolculuğumuzda yol göstermesi gerekir. Ama yüklerin altında ezilirken veya bunalım spektrumları yaşarken tek başına ayağa kalkıp harekete geçmek zor, gerçekçi olmak gerekirse pek mümkün değildir.

 

Mümkün kılmak için buradayız, tüm kişisel deneyim, bilgi, birikim ve sabrımızla…  Bireyin önce kendi duygularını tanıması, kendine ve diğerlerine yabancılaşmaktan çıkması, doğru ve yanlışın ötesine geçmesi için mümkün olan en yalın ve en etkili yöntemlerle buradayız.

 

Henüz yorum yok

Yorum Yazın