Neşe Esen Karahan

Psikolojik danışmanlığın yanısıra kurumsal şirketlere, bireylere ve gruplara eğitmenlik yapıyor. Danışmanlığını Şema Terapi, Bilişisel Davranışçı Terapi ve Bilinçaltı kök inançların hayata etkisi üzerine yapılandırıyor.

Neşe Esen Karahan, 1976 doğumlu. Levent’in eşi olma seçimiyle evli. Nil, Tuna (ikizler) ve Poyraz’a rehberlik göreviyle anne, baba ve annesinin kızı, Emre’nin kardeşi, Zübeyde Hanım’ın gelini, Göksu’nun yengesi, Mert’ in halası, birçik kişinin arkadaşı yani herkes gibi birçok rolü olan bir insan.

Öncelikle Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İşletme okudu, 17 yıl çok uluslu şirketlerde çeşitli kademelerde profesyonel olarak çalıştı. İnsana dair çalışmaları ve bu çalışmalara ilham olan merakı 1998 senesinde, o zaman Türkiye’de yeni yeni oluşmaya başlayan, kişisel gelişim çalışmalarıyla başladı. Yurtdışından gelen birçok eğitime katıldı. Adler, Erickson ve Sola Unitas akademilerinden Profesyonel Koçluk eğitimleri aldı ve özellikle Aile ve Birey Koçluğu üzerine uzmanlaştı.

 

İnsana dair olan merakına bu da yeterli gelmedi ve bu işin üniversitesini okumaya karar verdi. İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji, Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji okudu. Uzmanlık tezini “ Erken dönem uyumsuz şemaların ebeveynlik rolüne etkisi “ üzerine yazdı. Psikolojik danışmanlığın yanısıra kurumsal şirketlere, bireylere ve gruplara eğitmenlik yapıyor. Danışmanlığını Şema Terapi, Bilişisel Davranışçı Terapi ve Bilinçaltı kök inançların hayata etkisi üzerine yapılandırıyor.

 

Çocukları anne-baba ve çocuğa bakan herkese anlatarak, aile içi şefkati farkettirmek ve nihayetinde çocuğa hizmet etmek amacıyla Youtube’da Yasemin Conker ile birlikte Ebeveynlik Becerileri üzerine program yapıyor. Ayrıca Neşeli Koala adında Youtube kanalı var. Hayatta nahoş diye değerlendirdiğimiz birçok durumu bizzat yaşamış olmasından dolayı insanları anlama yetkinliği çok yüksek ve yaşanan her şeyin insana dair ve insan olma özelliğimizden olduğunu bildiğinden dolayı ise kabul ve sevgisi de o oranda gelişmiş durumdadır.

 

Neşe Esen Karahan ayrıca, Yasemin Conker Aile Danışmanlık Merkezi’nde Yapılandırıcı ve Açıklayıcı İlk Görüşme‘leri de üstlenmektedir.

 

Merkezimizde terapi süreci yapılandırıcı ilk görüşme ile başlar. Bu görüşme sonucunda siz terapi sürecinizin ne kadar süreceğini, ne sıklıkla yapılması gerektiğini, bunun için ne kadar süre ve bütçe ayırmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız, uygulanması planlanan terapi yapısı sebep ve beklenen sonuçlarıyla bu görüşme sonucunda sizinle paylaşılır.