Sevgi Çağı

Böylece geldik bu çağa, tıpkı bilgisayarların hayatımıza nüfus edeceğini çok önceden söylemiş olduğum gibi bundan 10 yıl önce de kendimizi iyileştireceğimizi, herkesin kendi üzerinde çalışacağını, gördüğümüz herkesin ve herşeyin bizim içimizin bize yansıması olduğunu söylemeye başladım…bir sürü seminerlere katıldım, İçimdeki Yolculuk adında kitaplar yazdım, kendi hayatımdan örnekler verdim… şimdi bu konuda bir sürü kitap yazıldı, bir sürü seminer veriliyor, bütün dünya bununla oturup kalkmaya başladı, daha da yayılacak, bakış açısı tamamen tersine dönüyor.

Dışarıyı gösteren parmağımızı kendimize çeviriyoruz, kendimizi suçlamadan, yargılamadan, aşağılamadan sevmeyi öğreniyoruz. Kendini sevmeyen başkasını sevemiyor, “Başkası beni sevsin de sevilir olduğuma inanayım” demeyi bırakıyoruz, kendini sevmeyeni başkası da sevemiyor. Belki bu anlattıklarım size çok demode gelecek çocuklar ama durum bu, biz bugünlerde bunlarla uğraşıyoruz:) Hem kendimize hem tanıdığımız, tanımadığımız herkese nazik olmayı öğreniyoruz, öfkeyle, kinle, kısacası savaşla hayatın geçmediğini öğreniyoruz. Korkularımızın ve olumsuz bilinçaltı kayıtlarımızın bizi ele geçirmesine ve hayatımızı yönetmesine izin vermemeye başladık.

Sevgi çağı başladı ve bu yüzden çok mutluyum..

etiketler:
,
Yasemin Conker
Yasemin Conker
iyioldum@gmail.com
1 Comment
  • Avatar
    Fatma
    02:01h, 14 Eylül Cevapla

    Bu kadar olumsuz olayların yaşandïğı bir çağ diye düşünürken ne kadar umut verici güzel harika bir yazı olmuş şu an gõzlerim kelimelerde gezindikçe harikulâde tam da bu dedim şifa gibi geldi kalbime “sevgi çağı” gõnlunuze kaleminize emeğinize sağlık

Yorum Yazın