Torunlarıma Mektuplar: Çok ara verdim…

Sevgili torunlarım Derin ve Kuzey,

Size mektup yazmayalı bayağı bir zaman oldu, bu arada Türkiye karıştı, siz gençlik zamanınıza geldiğinizde bu günlerin yazılarını okursunuz ancak şu kadarını anlatayım; Bugünkü başbakan gerek kılığı kıyafeti, gerek tavırları ve üslubuyla ülkemizin çağdaş, demokratik, laik görüntüsüne hiç uymuyordu, buna rağmen sineye çekmiş ve sessizce izler olmuştuk, ekonomi daha iyiye gidiyordu ve bu bize umut veriyordu, ancak öyle bir noktaya geldik ki, Tayyip Bey akıl tutulmasına uğradı ve 75 milyonu tek bir kişi imiş ve sadece onun dediklerini yapmak zorunda olan bir kişi imiş gibi algılamaya başladı.

Kaç çocuk doğurulacağından tutun da hangi saatte içki içileceğine kadar karışmaya ve tutturmaya başladı. Demokrasilerin vazgeçilmezi yasama, yürütme ve yargıyı olduğu gibi kendine (şahsına) bağladığı gibi bir de üstelik özgür basını baskı altına alıp susturdu. Bütün bunların üzerine Taksim’deki Gezi Parkına topçu kışlası kondurmaya kalkınca ve itiraz eden güzelim gençliğe orantısız güç kullanınca da sular bir türlü durulmak bilmedi.. Bu yüzden bu kadar zamandır size yazamadım, yakında yine başlarım.

 

Sevgilerimle.

Not: Bir önceki yazıda büyükbüyükbabanız olan benim dedemi de okuyun, onlar neler yaşamışlar biz bugünlere gelebilelim diye, onu da bilin.

Henüz yorum yok

Yorum Yazın