Merhaba

Ben Yasemin Conker.

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezunum. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını bitirdim.

 

Okumaya olan merakım benim psikoloji ve nöroloji alanlarında geniş açılar yakalamama yardım etti.

 

Dünyayı gezmek, farklı kültürleri tanımak ve uzun yıllar süren ticaret ve iş hayatı benim içsel dünyamı renklendirdiği halde çocukluk ve gençlik dönemlerimin zorlukları zamanla birikti ve hayat gittikçe çetrefilleşti.

 

Çok zorlandığım bir noktaya geldiğim 2000’li yılların başında kendimi incelemeye başladım.

 

Doğal halimizin sağlıklı, bolluk ve iyi ilişkiler içinde olduğunu gözlemledim. Kendimi iyileştirdikçe başkalarına da dokunmak istediğini fark ettim.

 

Sonunda anladım ki; herkes kendisi için olan en uygun yöntemi bulabilir ve kendisini iyileştirebilir; potansiyelini artırabilir, hayatını neşe ve huzur içinde yaşayabilir.

 

Yaptığım Ana-Baba Motivasyonu eğitimlerinde ebeveynlerin ve çocuklarının karakterleri doğrultusunda nasıl bir yol izleyeceklerini bulmalarına, bireysel ya da toplu bazda yardımcı olmaya devam ediyorum.

 

Çeşitli dernek, vakıf, lise, üniversite ve hapishanelerde seminerler verdim.

 

1976 yılında kızım ve 1980 yılında oğlum dünyaya geldi.

 

Çocuklarıma tam zamanlı annelik yaparak onları çok iyi yetiştirdiğimi sandım. Bugün onlar da kendi çocuklarını yetiştirmeye çalışıyorlar ve çok yoruluyorlar. Onlara baktığımda vaktiyle kendi yaptığım hataları çok net görebiliyorum ama bana soru sormadıkları sürece bir şey söylememeye, onlara akıl vermemeye özen gösteriyorum. Çünkü akıl vermenin HİÇ BİR işe yaramadığını biliyorum.

 

İçimdeki Yolculuk 1, 2, 3 adında 3 tane kitap yazdım.

 

2016 Kasım’da İYİ OLDUM adlı kitabım çıktı.

 

Uyguladığım yöntemlerle eski ben adeta öldü, yerine yepyeni birisi doğdu. Eskiden sinirli, acılı, öfkeli, hasta, geçimsiz ve yorgun biriyken şimdi hayattan zevk alan, yaşama sevinciyle dolu; neyi, ne zaman, nasıl ve ne kadar yapması gerektiğini sezebilen, insan ilişkilerinde sevgi ve saygıyla zihnen, bedenen ve ruhen sağlıklı birisi oldum.

 

2019 yılında İyi Oldum Programı’na başladım. Birebir gerçekleşen programda 100’lerce mezunum oldu. Yine 2019 yılında kendi Aile Danışmanlığı merkezimi açtım. 2020 yılında yaşanan pandemi dolayısıyla merkezimi kapatarak bireysel olarak çalışmalarıma devam ediyorum.